wtorek, 31 marca 2009

OŚWIĘCIM. Pomysły na Rynek

Już piątek, tj. 3 kwietnia o godz. 16.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się debata publiczna pod hasłem „Znajdź pomysł na Rynek”. Po ponad dziesięciu latach popularna „Tęcza” wróciła do rąk miasta.

To wielkie wydarzenie w ponad 800-letniej historii miasta. Dzięki temu, że „Tęcza” już w całości należy do miasta, będą mogły zapaść ważne decyzje w sprawie wyglądu oświęcimskiego rynku. „Gazeta Krakowska” wyszła z inicjatywą aby o losie rynku nie decydowali tylko urzędnicy, ale także mieszkańcy miasta. W związku z tym rozpoczęła społeczną akcję pod hasłem "Nasz rynek, nasza sprawa". W ramach tej akcji w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się debata poświęcona przyszłości rynku w Oświęcimiu. Władze miasta zastanawiają się także nad przeprowadzeniem referendum wśród mieszkańców na temat przyszłego wyglądu głównego placu miasta.

Rynek jest niewątpliwie wizytówką każdego miasta. Do tej pory nasze „centrum” szpecił wielki budynek „Tęczy”. A przecież centrum miasta powinno tętnić życiem, powinno być miejscem, do którego mieszkańcy będą przychodzić chętnie i nie tylko na zakupy. Pomysłów jest pewnie wiele. A już w piątek będą miały szanse ujrzeć światło dzienne.

Autor: (mp)
Źródło: http://www.oswiecimskie24.pl/aktualnosci.php?id=3456&pdz=74&kat=1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz