Witam,niesamowite zbiory archiwaliów,bardzo mi pomogły przy opracowaniu materiału o przedwojennym oddziale Banku Gospodarstwa Krajowego w Oświęcimiu. Miłe, że Pan Mirosław Ganobis zgodził się na udostępnienie archiwalnych fotografii ze swoich zbiorów w artykule poświęconym historii BGK w Oswięcimiu, za co serdecznie dziękuję :)
Witam, Gratuluję wspaniałej kolekcji! Niewiele miast ma takich pasjonatów! Życzę przede wszystkim czasu, bo ten jest niezbędny dla każdego kolekcjonera :)
WITAM.POSIADAM LEGITYMACJE STOW.MIZRACHI W OSWIECIMIU WYDANA 14.10.1934 NA NAZWISKO NATHAN GERSTNER.ADRES OSW. RYNEK.KIM BYL TEN CZLOWIEK?MAM TEZ DRUK MACHSIKE LIMUD JAKO WEZWANIE(?)NA 7/11 GODZ.7 3O NA POWYZSZE NAZWISKO.MAM KARTE POCZT.Z 1928.NADAWCA-ARON GERSTNER-NOWY TARG.ADRESAT-MARKUS GERSTNER-OSWIECIM-RYNEK 28.KIM BYLI CI LUDZIE I JAKI BYL ICH LOS ?
Witam, piszę pracę magisterską o wizerunku Oświęcimia i byłabym ogromnie wdzięczna za wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety na temat życia w Oświęcimiu i działań władz miasta w kierunku promocji miasta wśród mieszkańców i turystów oraz ewentualne umieszczenie linka na Śledziku lub rozesłanie znajomym z Oświęcimia i okolic. Z góry dziękuję i pozdrawiam:) link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/46111/zadowolenie-mieszkancow-oswiecimia-z-oferty-miasta.html
Jestem pod wrażeniem Pańskiego bloga, tej strony, pasji kolekcjonerskiej i pokaźnych zbiorów. Obejrzałam i przeczytałam WSZYSTKO, weszłam w każdy zakątek, zakamarek i... żałuję, że nie ma więcej. Czekam na kolejne wpisy, informacje dot. działań, wystaw, publikacji. Będę u Pana stałym gościem, a właściwie to już czuję się jak domownik. Podobne zainteresowania (ja prowadzę judaistycznego bloga), a także fakt, iż pochodzę z Oświęcimia sprawiają, że Pańską obecność zarówno w realnym, jak i wirtualnym świecie postrzegam jako dużą wartość. Serdecznie pozdrawiam.
I found the collection of Auschwitz memoribilia fascinating and also had great fun watching the online slide-show showing the demolition of the bunker in Oswiecim market square. It\'s great that you are documenting both the past from last century and the events of the very recent past. Regards, Martin!
Chciałbym podziękować Panu za cenne informacje udzielone nam podczas wycieczki - zwiedzania Oświęcimia. Miasto Oświęcim potrzebuje nie tylko zmiany na tle społecznym, ale również potrzebuje ludzi budujących Oświęcim tak jak Pan, by mogło rozwijać się pod względem kultury i zabytków.
Chciałabym serdecznie podziękować za to, że poświęcił Pan swój czas i oprowadził nas po oświęcimskim rynku. Ma Pan bardzo szeroką wiedzę, dzięki czemu dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o naszym mieście. Dobrze, że są tacy ludzie jak Pan, którzy robią coś ciekawego i pożytecznego. Pozdrawiam:))
Serdecznie dziękuję za ciekawe i bogate w wiadomości historyczne oprowadzenie po Oświęcimiu. Dzięki Pana wiedzy dowiedziałam się wielu interesujacych rzeczy o historii tego miasta. Jestem pełna podziwu dla Pana pasji i wiedzy z nią związanej.
Witam! Przeglądam Pańską stronę z dużym zaciekawieniem. Mieszkam w Krakowie ale wiele miesięcy wakacjyjnych spędzałem w Waszym mieście u Babci i Dziadka - Jana i Ireny Kiszów. Na kilku zdjęciach udało mi się rozpoznać Ojca mojej Mamy - wiem, że owe fotografie pochodzą z ich rodzinnych zbiorów. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w dalszym kompletowaniu historii Oświęcimia.
Przegladalem zbior Pana Mirka Ganobisa i ja jako byly mieszkaniec Oswiecimia, jestem wzruszony z jaka pieczolowitoscia on go kompletuje. Kazda, niby to mala rzecz w tym zbiorze, ma swoja historie i znaczenie. Jest w nim duzo nostalgii i sentymentu do swojego ukochanego miasta. Bardzo ten zbior polecam. Henryk Schonker, Autor ksiazki "Dotkniecie aniola".
Chciałabym napisać do pana Henryka. Chciałabym zadać kilka pytań. W jaki sposób moglabym skontaktować się z panem Henrykiem? To bardzo ważne dla mnie! Mój adres jgjulitag2@gmail .com
Ale fajny blog:), wreszcie coś o starym Oświęcimiu..mieszkam na domkach szeregowych koło nowego cmentarza, jestem ciekawa jaka jest historia tego miejsca..przed i wojenna(w poblizu jest Buna i wiele bunkrów..może ktoś coś wie?
nie moge pojąć co to za zdjęcie POCZTÓWKI Widok ogólny Oświęcimia.Coś mi się nie zgadza proszę o wytłumaczenie
OdpowiedzUsuńWitam,niesamowite zbiory archiwaliów,bardzo mi pomogły przy opracowaniu materiału o przedwojennym oddziale Banku Gospodarstwa Krajowego w Oświęcimiu. Miłe, że Pan Mirosław Ganobis zgodził się na udostępnienie archiwalnych fotografii ze swoich zbiorów w artykule poświęconym historii BGK w Oswięcimiu, za co serdecznie dziękuję :)
OdpowiedzUsuńWitam, Gratuluję wspaniałej kolekcji! Niewiele miast ma takich pasjonatów! Życzę przede wszystkim czasu, bo ten jest niezbędny dla każdego kolekcjonera :)
OdpowiedzUsuńMożna wiedzieć czy strona będzie jeszcze aktualizowana?
OdpowiedzUsuńFajowa stronka.
OdpowiedzUsuńStrona jest zdecydowanie dobra. Pozdrowionka.
OdpowiedzUsuńWITAM.POSIADAM LEGITYMACJE STOW.MIZRACHI W OSWIECIMIU WYDANA 14.10.1934 NA NAZWISKO NATHAN GERSTNER.ADRES OSW. RYNEK.KIM BYL TEN CZLOWIEK?MAM TEZ DRUK MACHSIKE LIMUD JAKO WEZWANIE(?)NA 7/11 GODZ.7 3O NA POWYZSZE NAZWISKO.MAM KARTE POCZT.Z 1928.NADAWCA-ARON GERSTNER-NOWY TARG.ADRESAT-MARKUS GERSTNER-OSWIECIM-RYNEK 28.KIM BYLI CI LUDZIE I JAKI BYL ICH LOS ?
OdpowiedzUsuńWitam, piszę pracę magisterską o wizerunku Oświęcimia i byłabym ogromnie wdzięczna za wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety na temat życia w Oświęcimiu i działań władz miasta w kierunku promocji miasta wśród mieszkańców i turystów oraz ewentualne umieszczenie linka na Śledziku lub rozesłanie znajomym z Oświęcimia i okolic. Z góry dziękuję i pozdrawiam:) link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/46111/zadowolenie-mieszkancow-oswiecimia-z-oferty-miasta.html
OdpowiedzUsuńJestem pod wrażeniem Pańskiego bloga, tej strony, pasji kolekcjonerskiej i pokaźnych zbiorów. Obejrzałam i przeczytałam WSZYSTKO, weszłam w każdy zakątek, zakamarek i... żałuję, że nie ma więcej. Czekam na kolejne wpisy, informacje dot. działań, wystaw, publikacji. Będę u Pana stałym gościem, a właściwie to już czuję się jak domownik. Podobne zainteresowania (ja prowadzę judaistycznego bloga), a także fakt, iż pochodzę z Oświęcimia sprawiają, że Pańską obecność zarówno w realnym, jak i wirtualnym świecie postrzegam jako dużą wartość. Serdecznie pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńI found the collection of Auschwitz memoribilia fascinating and also had great fun watching the online slide-show showing the demolition of the bunker in Oswiecim market square. It\'s great that you are documenting both the past from last century and the events of the very recent past. Regards, Martin!
OdpowiedzUsuńChciałbym podziękować Panu za cenne informacje udzielone nam podczas wycieczki - zwiedzania Oświęcimia. Miasto Oświęcim potrzebuje nie tylko zmiany na tle społecznym, ale również potrzebuje ludzi budujących Oświęcim tak jak Pan, by mogło rozwijać się pod względem kultury i zabytków.
OdpowiedzUsuńChciałabym serdecznie podziękować za to, że poświęcił Pan swój czas i oprowadził nas po oświęcimskim rynku. Ma Pan bardzo szeroką wiedzę, dzięki czemu dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o naszym mieście. Dobrze, że są tacy ludzie jak Pan, którzy robią coś ciekawego i pożytecznego. Pozdrawiam:))
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję za ciekawe i bogate w wiadomości historyczne oprowadzenie po Oświęcimiu. Dzięki Pana wiedzy dowiedziałam się wielu interesujacych rzeczy o historii tego miasta. Jestem pełna podziwu dla Pana pasji i wiedzy z nią związanej.
OdpowiedzUsuńWitam, świetna strona ze zdjeciami z przed wojny.Naprawde widac jak miasto sie zmienilo przez te kilkadziesiat lat...
OdpowiedzUsuńWitam! Przeglądam Pańską stronę z dużym zaciekawieniem. Mieszkam w Krakowie ale wiele miesięcy wakacjyjnych spędzałem w Waszym mieście u Babci i Dziadka - Jana i Ireny Kiszów. Na kilku zdjęciach udało mi się rozpoznać Ojca mojej Mamy - wiem, że owe fotografie pochodzą z ich rodzinnych zbiorów. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w dalszym kompletowaniu historii Oświęcimia.
OdpowiedzUsuńPrzegladalem zbior Pana Mirka Ganobisa i ja jako byly mieszkaniec Oswiecimia, jestem wzruszony z jaka pieczolowitoscia on go kompletuje. Kazda, niby to mala rzecz w tym zbiorze, ma swoja historie i znaczenie. Jest w nim duzo nostalgii i sentymentu do swojego ukochanego miasta. Bardzo ten zbior polecam. Henryk Schonker, Autor ksiazki "Dotkniecie aniola".
OdpowiedzUsuńChciałabym napisać do pana Henryka. Chciałabym zadać kilka pytań. W jaki sposób moglabym skontaktować się z panem Henrykiem? To bardzo ważne dla mnie! Mój adres jgjulitag2@gmail .com
OdpowiedzUsuńAle fajny blog:), wreszcie coś o starym Oświęcimiu..mieszkam na domkach szeregowych koło nowego cmentarza, jestem ciekawa jaka jest historia tego miejsca..przed i wojenna(w poblizu jest Buna i wiele bunkrów..może ktoś coś wie?
OdpowiedzUsuń